Arkadaşlarınla Paylaş
EPUB İndirme Linkleri

PDF İndirme Linkleri

Aforizmalar - Franz Kafka - Epub Pdf E-Kitap İndir

Aforizmalar - Franz Kafka - Epub İndir
Aforizmalar - Franz Kafka - Pdf İndir
Aforizmalar - Franz Kafka - E-Kitap İndir

Adı: Aforizmalar
Yazar: Franz Kafka
Sayfa sayısı: 106
Kitabın türü: Dünya Klasikleri, Edebiyat
Dil: Türkçe

"Aynı şekilde senden kurtuluşu Yahudilikte de bulamadım. Aslında kurtuluş burada mümkün olabilirdi, hatta dahası, birbirimizi Yahudilikte bulabilir ya da oradan uzlaşmış olarak çıkabilirdik. Ama senin bana öğrettiğin nasıl bir Yahudilikti! Çocukken, seninle görüş birliği içinde kendimi suçlardım çünkü sinagoğa yeterince gitmez, oruç tutmazdım vs. Bununla kendime değil, sana haksızlık yaptığımı sanırdım ve her zaman hazırda bekleyen suçluluk bilinci içimi kemirirdi.
Sonraları genç bir insan olarak, senin Yahudilikle ilgili sahip olduğun o hiçlikle, aynı hiçliği uygulama konusunda (senin deyiminle hiç değilse dine saygıdan) çaba harcamadığım için beni nasıl suçlayabildiğini anlayamıyordum. (...) yeter ki sinagoğa gitmiş olayım (esas mesele buydu) istediğim yere kaçıp sokulmama izin verirdin. Böylece orada onca saati esneyerek ve uyuklayarak geçirirdim. 
(kitap hakkında)
Bu sitede yayınlananlar e kitaplar internet ortamında elden ele dolaşan kopyalardır. İndirdikten 24 saat sonra silinmesi gerekmektedir. Aksi takdirde ilgili kişi ve kurumların uğrayacağı zarardan hiçbir şekilde sitemiz SORUMLU değildir. Bahsi geçen kitapları beğenirseniz aslını satın almanızı öneririz. Sitemizin amacı sadece ürün hakkında bilgi edinip, belli bir fikir sahibi olmanız ve hoşunuza giderse satın almanızdır. Ayrıca sitemizde sadece linkler barındırılmaktadır, dosyalar sitemizde bulunmamaktadır bu yüzden sorumluluk kabul edilmez...
Bir Yorum Ekle
İsim:* E-Mail:
Kodu Girin: *
Okunamayan kodu yenilemek için resmin üstüne tıklayınız

www.1kitapindir.com Ücretsiz Seo www.ekitapindir.tk