Arkadaşlarınla Paylaş
EPUB İndirme Linkleri

PDF İndirme Linkleri

Vadideki Zambak - Honore de Balzac - Epub Pdf E-Kitap İndir

Vadideki Zambak - Honore de Balzac - Epub  İndir
Vadideki Zambak - Honore de Balzac - Pdf  İndir
Vadideki Zambak - Honore de Balzac - E-Kitap İndir

Adı: Vadideki Zambak
Yazar: Honore de Balzac
Sayfa sayısı: 328
Kitabın türü: Aşk, Roman, Dünya Klasikleri, Edebiyat
Dil: Türkçe

Vadideki Zambak dünyadaki cizvitliğe boyun eğmediği, yürekteki korkunun ilk hareketinin cömertlikleri kadar şiddetli bulunduğu o güzel yaşı aklımıza getirin.

Paris'ten Tours'a kadar annemle birlikte yaptığım yolculuktan hiç bahsetmeyeceğim. Onun soğuk tavırları kalbimdeki sevginin gücünü hiçe indirmişti. Her yeni konaktan hareket ederken konuşmaya niyetleniyordum; ama bir bakışı, kullandığı bir kelime söze başlamak için özenle kurduğum cümleleri darmadağın etmeye yetiyordu. Orleans'da, tam yatacağımız sırada, annem hiç konuşmadığımdan dolayı bana çıkıştı. Ayaklarına kapandım, hıçkıra hıçkıra dizlerine sarıldım, sevgiyle dolup taşan yüreğimi açtım ona; sevilmeye susamış bir savunmanın belagatıyla ve bir üvey annenin kalbini yerinden oynatacak sözlerle onu duygulandırmaya çalıştım. Ama o rol yaptığımı söyledi. Beni terk edişinden şikayet ettim, soysuzlaşmış bir çocuk olduğumu söyledi. Bu sözler üstüne yüreğim öyle daraldı ki, artık dayanamayarak Blois'da kendimi Loire nehrine atmak için köprünün üstünde koşmaya başladım. Ne var ki parmaklıkların yüksek oluşu yüzünden intihar edemedim.
(kitaptan alıntı)
Bu sitede yayınlananlar e kitaplar internet ortamında elden ele dolaşan kopyalardır. İndirdikten 24 saat sonra silinmesi gerekmektedir. Aksi takdirde ilgili kişi ve kurumların uğrayacağı zarardan hiçbir şekilde sitemiz SORUMLU değildir. Bahsi geçen kitapları beğenirseniz aslını satın almanızı öneririz. Sitemizin amacı sadece ürün hakkında bilgi edinip, belli bir fikir sahibi olmanız ve hoşunuza giderse satın almanızdır. Ayrıca sitemizde sadece linkler barındırılmaktadır, dosyalar sitemizde bulunmamaktadır bu yüzden sorumluluk kabul edilmez...
Bir Yorum Ekle
İsim:* E-Mail:
Kodu Girin: *
Okunamayan kodu yenilemek için resmin üstüne tıklayınız

www.1kitapindir.com Ücretsiz Seo www.ekitapindir.tk